Pred odchodom na odpočinok
Čudné popoludnie dr. Zvonka Burkeho
Gazdova krv

 

Astorka vyhrala za Mesiac na dedine hlavnú cenu Dona Quijota za najlepšiu divadelnú inscenáciu 9. Medzinárodného festivalu Slavija 2010.

Divadlo Astorka Korzo´90 vyhralo súťažný medzinárodný divadelný festival SLAVIJA 2010 v Belehrade. V konkurencii divadiel z Európy a Ameriky získalo hlavnú cenu Dona Quijota.

Na pozvanie Festivalu Slavija sme s veľkým úspechom odohrali 16. marca 2010 v Belehrade predstavenie divadelnej inscenácie hry I. S. Turgeneva Mesiac na dedine v réžii Romana Poláka.

 

Články v médiách:

Astorka získala hlavnú cenu na festivale Slavija (19.03.2010; Sme; roč. 18, č. 65, mut. *, s. 18; zr)

Divadlo Astorka Korzo '90 vyhralo hlavnú cenu Dona Quijota za najlepšiu inscenáciu 9. ročníka Medzinárodného festivalu Slavija 2010 v Belehrade. Po nedávnych účinkovaniach v USA a Austrálii hosťovalo bratislavské divadlo v srbskej metropole, kde odohralo predstavenie Turgenevovho Mesiaca na dedine. Divadlo získalo ocenenie za hru ako celok, čo znamená, že porota ocenila réžiu, interpretáciu, scénografiu, herecké výkony a ďalšie prvky. Režisér Roman Polák si do inscenácie vybral skvelé herecké obsadenie: okrem Marty Sládečkovej, Borisa Farkaša, Petra Šimona a ďalších sa v hre predviedli aj ich mladší kolegovia Róbert Jakab a Rebeka Poláková.


S Quijotom z Belehradu (19.03.2010; Šport; roč. 64, č. 65, mut. , s. 25; )

S hlavnou cenou Dona Ouijota za inscenáciu Mesiac na dedine sa vráti Divadlo Astorka Korzo 90 z Festivalu Slavija v Belehrade. Bratislavské divadlo ju získalo za hru ako celok, čo znamená, že porota ocenila réžiu, interpretáciu, scénografiu, herecké výkony a ďalšie prvky. O hlavnú cenu bojovali divadlá z Európy a Ameriky. Do srbskej metropoly priviezla Astorka inscenáciu Turgenevovej hry Mesiac na dedine v réžii Romana Poláka.