Idiot
Gazdova krv
Pred odchodom na odpočinok

 

Astorka vyhrala za Mesiac na dedine hlavnú cenu Dona Quijota za najlepšiu divadelnú inscenáciu 9. Medzinárodného festivalu Slavija 2010.

Divadlo Astorka Korzo´90 vyhralo súťažný medzinárodný divadelný festival SLAVIJA 2010 v Belehrade. V konkurencii divadiel z Európy a Ameriky získalo hlavnú cenu Dona Quijota.

Na pozvanie Festivalu Slavija sme s veľkým úspechom odohrali 16. marca 2010 v Belehrade predstavenie divadelnej inscenácie hry I. S. Turgeneva Mesiac na dedine v réžii Romana Poláka.

 

Články v médiách:

Astorka získala hlavnú cenu na festivale Slavija (19.03.2010; Sme; roč. 18, č. 65, mut. *, s. 18; zr)

Divadlo Astorka Korzo '90 vyhralo hlavnú cenu Dona Quijota za najlepšiu inscenáciu 9. ročníka Medzinárodného festivalu Slavija 2010 v Belehrade. Po nedávnych účinkovaniach v USA a Austrálii hosťovalo bratislavské divadlo v srbskej metropole, kde odohralo predstavenie Turgenevovho Mesiaca na dedine. Divadlo získalo ocenenie za hru ako celok, čo znamená, že porota ocenila réžiu, interpretáciu, scénografiu, herecké výkony a ďalšie prvky. Režisér Roman Polák si do inscenácie vybral skvelé herecké obsadenie: okrem Marty Sládečkovej, Borisa Farkaša, Petra Šimona a ďalších sa v hre predviedli aj ich mladší kolegovia Róbert Jakab a Rebeka Poláková.


S Quijotom z Belehradu (19.03.2010; Šport; roč. 64, č. 65, mut. , s. 25; )

S hlavnou cenou Dona Ouijota za inscenáciu Mesiac na dedine sa vráti Divadlo Astorka Korzo 90 z Festivalu Slavija v Belehrade. Bratislavské divadlo ju získalo za hru ako celok, čo znamená, že porota ocenila réžiu, interpretáciu, scénografiu, herecké výkony a ďalšie prvky. O hlavnú cenu bojovali divadlá z Európy a Ameriky. Do srbskej metropoly priviezla Astorka inscenáciu Turgenevovej hry Mesiac na dedine v réžii Romana Poláka.